Pozbądź się problemów ze stokłosą żytnią

Bromus secalinus czyli stokłosa żytnia, jest gatunkiem trawy pęczakowej. Roślina rośnie na różnych siedliskach, od suchych muraw, przez skaliste pustynie, po łąki alpejskie i górskie, wydmy przybrzeżne i śródlądowe tereny zalewowe. Gatunek ten jest często kojarzony z innymi roślinami, które mają podobne wymagania środowiskowe. Jest to roślina jednoroczna zimowa i umiera wiosną po kwitnieniu, by w następnym roku wykiełkować i rosnąć. Jej liście są długie i szerokie.

Skuteczny sposób na popularny chwast

Są pokryte włoskami, które są krótsze i ciemniejsze niż u innych gatunków. Chociaż ogólnie określa się je jako „nagie”, na końcach dolnych pochew liściowych znajdują się kępki białych włosów. Kwiatostan jest kłosem, który różni się długością. Składa się z drobnych, jasnych kwiatów bez płatków. Okres kwitnienia waha się od połowy maja do połowy czerwca. Roślina kwitnie, zanim zdąży w pełni urosnąć. Rośliny męskie i żeńskie wytwarzają taką samą liczbę kwiatów. Roślina ta jest zapylana przez kilka typów owadów, a jej zapylone przez wiatr kwiaty mogą przyczyniać się do rozprzestrzeniania się nasion. Roślina rozmnaża się przez rozłogi, co pozwala jej rosnąć na naruszonej glebie latem i jesienią, kiedy główne pędy odłamują się i ukorzenią. W wilgotniejszych obszarach, gdzie opady są roczne lub wyższe, B. secalinus rośnie na ziemi i ma wysoki pokrój.

Może przetrwać na glebach zasolonych. W kontekście polskich upraw stanowi ona poważny problem. Gdy poszukujemy najlepszych rozwiązań dostępnych w dobrej cenie to warto zwrócić uwagę na sprawdzone preparaty pozwalające usuwać chwasty i zapobiegać ich rozrostowi. Nie warto utrudniać sobie spraw takich jak chociażby czerpanie zysków z pracy nad uprawą przed powszechność różnych chwastów, takich jak niniejszym omawiany. Gdy wśród wykorzystywanych przez nas pod tym kątem opcji nie zabraknie adekwatnych działań profilaktycznych dotyczących samej gleby jak i roślin, nie dotknie nas poważna inwazja tego chwastu. Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz, jak mówi znane powiedzenie – dlatego preparat stokłosa żytnia warto będzie wykorzystać.

You Might Also Like